واریز 650 میلیارد تومان ماهانه به صندوق تثبیت بازار سرمایه

بوسیله مارس 27, 2022 اخبار
صندوق تثبیت بازار سرمایه

واریز 650 میلیارد تومان ماهانه به صندوق تثبیت بازار

 

28 اسفند ۱۴۰۰

صندوق تثبیت بازار سرمایه

نایب رییس سازمان بورس گفت: بر اساس وعده‌های داده شده قرار بر این بود تا به‌صورت ماهانه رقمی حدود ۶۵۰ میلیارد تومان نقدینگی به صندوق تثبیت بازار سرمایه واریز شود که این اقدام به مرحله اجرا نرسید اما همچنان پیگیری‌ها ادامه دارد.

 

به گزارش چابک آنلاین به نقل از ایرنا، محسن خدابخش، به وعده‌های انجام نشده در زمینه واریز منابع به صندوق تثبیت بازار سرمایه اشاره کرد و اظهار داشت: ما به دنبال ورود نقدینگی از صندوق توسعه ملی به صندوق تثبیت بازار سرمایه هستیم، اما تاکنون اقدام جدی از سوی نهاد مربوطه انجام نشده است.

وی افزود: بر اساس وعده‌های داده شده قرار بر این بود تا به‌صورت ماهانه رقمی حدود ۶۵۰ میلیارد تومان نقدینگی به صندوق تثبیت بازار سرمایه واریز شود که این اقدام به مرحله اجرا نرسید.

خدابخش افزود: در برخی کشورها صندوق‌های توسعه اقدام به سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه می‌کنند، اما اساسنامه صندوق توسعه ملی در ایران این اجازه را نمی‌دهد.

نایب رییس هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار ادامه داد: اساسنامه مربوط به صندوق توسعه ملی باید اصلاح شود که پیشنهاد آن را به مسوولان مربوطه ارایه داده‌ایم.

وی اعلام کرد: ما پیگیر واریز منابع به صندوق توسعه ملی هستیم و پیگیری‌های خود را حتی در روزهای پایانی سال نیز ادامه داده و خواهیم داد.

خدابخش گفت: با توجه به وضعیت فعلی معاملات بورس، صندوق‌های توسعه و تثبیت بازار سرمایه دارای منابع هستند و باید به این نکته نیز توجه داشت.

امیرمهدی صبایی، رییس هیات عامل صندوق تثبیت بازار سرمایه درباره واریز  نقدینگی از صندوق توسعه ملی به صندوق تثبیت بازار سرمایه گفت: طبق توافقات انجام‌شده با صندوق توسعه ملی؛ قرار بر این است تا واریزی ثابتی به‌صورت ماهانه به صندوق تثبیت بازار سرمایه صورت گیرد.